Ion Ceban, de hram la Colonița: „Am investit peste 24 de milioane de lei în proiecte de dezvoltare”

ion_ceban_colonita

Ion Ceban, de hram la Colonița: „Am investit peste 24 de milioane de lei în proiecte de dezvoltare”

Ion Ceban, primarul general al municipiului Chișinău, a declarat că în ultimii patru ani, Primăria Chișinău a investit peste 24 de milioane de lei în proiecte de dezvoltare din Colonița.

„O seară frumoasă am petrecut alături de locuitorii din Colonița de ziua Hramului. M-am bucurat să fiu alături de oameni frumoși, harnici și plini de viață”, a spus Ceban.

El a menționat că Primăria Chișinău a alocat aproape 15 milioane de lei pentru reparația capitală a drumului central din Colonița. De asemenea, au fost realizate lucrări de reparație la grădinițe, școli, Centrul de sănătate, Casa de Cultură și în domeniul transportului și gazificării.

Ion Ceban

Primar General al Municipiului Chişinău, Preşedinte al Partidului Politic Mişcării Alternativa Naţională

Actuale

ACTUAL

Logo_MAN_CEBAN