Ion Ceban nu este tentant să revină în politică și spune că își va duce mandatul până la sfârșit

ion_ceban_putera_a_patra_1

Ion Ceban nu este tentant să revină în politică și spune că își va duce mandatul până la sfârșit

Ion Ceban spune că își va duce mandatul de primar general până la capăt, întrucât vrea o capitală adevărată, mult mai confortabilă pentru locuitori. Mai mult, acesta spune că nu va participa la potențialele alegeri parlamentare care vor avea loc.

„Este ceea ce mi-am propus să o fac. Nu am niciun fel de gânduri în ceea ce ține de orice activitate politică în acest sens. Am spus, concentrația mea de bază este municipalitatea. Asta o voi face și asta am făcut-o. Chiar și acele lucruri interpretate în campania electorală.

Am făcut-o pe cont propriu, nu am făcut politică în această privință. Evident că cunosc de unde am venit și ce echipă m-a înaintat în funcția de primar. Suntem în relații foarte bune și ceea ce fac este administrare în oraș”, a punctat edilul.

De precizat că Ion Ceban a ieșit din formațiunea PSRM, după ce a fost ales în calitate de primar. Anterior, acesta și-a anunțat susținerea pentru candidatul Partidului Socialist în cadrului alegerilor prezidențiale.

Ion Ceban

Primar General al Municipiului Chişinău, Preşedinte al Partidului Politic Mişcării Alternativa Naţională

Actuale

ACTUAL

Logo_MAN_CEBAN