Turneul Internațional Cupa Primarului General al municipiului Chișinău-2022, la kickboxing – s-a încheiat. Ion Ceban: Mă bucur că avem sportivi buni, bine pregătiți

IMG_20220625_224627_290

Turneul Internațional Cupa Primarului General al municipiului Chișinău-2022, la kickboxing – s-a încheiat.

În cadrul deschiderii oficiale a turneului, în seara de 25 Iunie, Primarul General, Ion Ceban, a salutat cei 24 de luptători profesioniști de Kickboxing care au ajuns în finală, din 250 de participanți, din Republica Moldova și de peste hotarele țării.

„Le-am urat participanților succes și să învingă cel mai bun în fiecare luptă.

Centura Intercontinental WAKO PRO – a fost câștigată de Maximus Bejenuța, din Republica Moldova.

Mă bucur că avem sportivi buni, bine pregătiți. Ne dorim o generație inteligentă, sănătoasă și cu inițiativă”, a scris pe pagina sa de Facebook, Ion Ceban.

Competiția a fost organizată de către Primăria municipiului Chișinău, Direcția Generală Educație Tineret și Sport și Clubul Sportiv „Garuda” și coordonat cu Federația Națională Oriental Kickboxing.